Vodafone hlásí zájem zákazníků o eSIM

Za první měsíc od spuštění podpory operátor eviduje přes tisíc aktivací zařízení s elektronickou SIM kartou. Využití potenciálu této technologie je zatím na samém počátku.

Vodafone hlásí zájem zákazníků o eSIMMobilní operátor Vodafone oznámil, že za první měsíc od spuštění podpory vestavěných čipů eSIM, které nahrazují tradiční plastové SIM karty v mobilních zařízeních, evidoval na českém trhu přes tisíc aktivací.

Toto číslo sice nemusí vypadat dvakrát působivě, je však nutné dodat, že se jedná o velmi novou technologii se zatím omezeným okruhem podporovaných zařízení. Vodafone mezi ně nyní nově zařadil chytré hodinky Samsung Galaxy Watch.

Tyto hodinky mohou mít díky eSIM vlastní telefonní číslo, takže není problém si z nich zatelefonovat nebo poslat SMS,“ uvedl Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb společnosti Vodafone.

Díky eSIM jsou na trhu zároveň dostupné vůbec první duální telefony od Applu, které umožňují mít najednou aktivní například pracovní a soukromé telefonní číslo. Vestavěný eSIM čip mají ve výbavě také tablety iPad Pro a iPad Mini.

Vodafone dodává, že rozšiřování portfolia podporovaných zařízení se nezastaví u Samsung Galaxy Watch a bude pokračovat i nadále. V tomto ohledu musí operátoři počkat, až se koncept eSIM stane používanějším mezi výrobci mobilních zařízení.

Zdroj: Vodafone

Úvodní foto: © Romolo Tavani - Fotolia.com

Komentáře