Vodafone dokončil pokrytí České republiky sítí NB-IoT pro internet věcí

Operátor uvádí, že jeho úzkopásmová technologie pokrýtá téměř 100 % rozlohy České republiky a pro 94 % české populace je dostupná i v interiérech, což je v případě internetu věcí jeden z nejzásadnějších ukazatelů.

Vodafone dokončil pokrytí České republiky sítí NB-IoT pro internet věcíSpolečnost Vodafone oznámila, že jako první operátor v České republice a jako jeden z prvních na celém světě dokončil celonárodní pokrytí sítí NB-IoT pro internet věcí.

Vodafone nasadil tuto technologii úzkopásmového internetu na své téměř čtyři tisíce LTE vysílačů. Díky tomu pokrývá venkovním signálem NB-IoT téměř 100 % plochy a signálem uvnitř budov více než 94 % populace České republiky.

Právě dostupnost služby uvnitř objektů a bezpečné licencované spektrum má zákazníkům Vodafonu zaručit nejkvalitnější službu a pokrytí na českém trhu.

K dalším výhodám technologie NB-IoT podle operátora patří energetická nenáročnost, nízká cena připojených zařízení a také možnost zapojení velkého množství koncových bodů najednou.

NB-IoT je podle Vodafonu proto zajímavou technologií pro společnosti, které vyvíjejí například dálkově ovládané měřiče, chytré osvětlení, zabezpečovací techniku, parkovací systémy a řadu dalších čidel.

Z pohledu bezpečnosti má NB-IoT patřit mezi ty nejlépe zabezpečené LPWA technologie. Jednak je NB-IoT provozován v licencovaném pásmu a jako standard 3GPP přebírá od LTE i bezpečnostní mechanismy.

Zdroj: Vodafone

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře