VMwaru ve třetím fiskálním kvartálu vzrostly výnosy o 12 %

Výnosy ve třetím čtvrtletí dosáhly 2,46 miliardy dolarů, přičemž výnosy z prodeje licencí činily 974 milionů dolarů. To je meziroční nárůst o 10 %. Díky akvizicím Carbonu Black a Pivotalu by kategorie SaaS měla růst i do budoucna.

VMwaru ve třetím fiskálním kvartálu vzrostly výnosy o 12 %Společnost VMware oznámila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2020, podle kterých výrobci meziročně vyrostly výnosy o 12 % na 2,46 miliardy dolarů. Čistý zisk bez vlivu GAAP činil 617 milionů dolarů, což představuje 4% pokles.

Výnosy z prodeje licencí VMwaru ve třetím čtvrtletí stouply o 10 % na 974 milionů dolarů. Společnost zároveň poukazuje na říjnovou akvizici společnosti Carbon Black, lídra v zabezpečení koncových bodů v cloudu.

Provozní zisk podle GAAP meziročně klesl o 13 % na 431 milionů dolarů. Provozní zisk za třetí kvartál bez vlivu metodiky GAAP dosáhl 759 milionů dolarů, což představuje naopak nárůst o 2 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019.

VMware uvádí, že celkové výnosy plus sekvenční změny výše výnosů příštích období vzrostly meziročně o 18 %. Výnosy z prodeje licencí plus sekvenční změny výše výnosů příštích období z prodeje licencí vzrostly meziročně o 21 %.

Akvizice Pivotalu se chýlí ke konci

Vidíme sílu a momentum v podpoře zákazníků směrem k naší vizi dodávat softwarovou architekturu, která umožňuje provozovat jakoukoli aplikaci, v jakémkoli cloudu, na jakémkoli zařízení,” řekl Pat Gelsinger, CEO VMwaru.

Jsme nadšeni, že můžeme uvítat Carbon Black v naší VMware rodině a směřujeme k dokončení akvizice Pivotal do konce fiskálního roku,“ dodal.

Zane Rowe, výkonný viceprezident a CFO VMwaru zase poukázal na to, že příjmy společnosti z hybridního cloudového předplatného a SaaS vzrostly ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2020 na více než 13 % celkových výnosů.

Očekáváme, že tato kategorie bude příští rok výrazně růst, včetně příjmů z akvizic Carbon Black a Pivotal,“ upřesnil.

Zdroj: VMware
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře