VMware za první čtvrtletí zvýšil příjmy o 12 %, stále se daří licencím a SaaS

Tržby společnosti vyrostly na více než 2,7 miliardy dolarů, příjmy z předplatného a SaaS stouply o bezmála 40 %. Čistý zisk zůstal v meziročním srovnání takřka beze změny.

VMware za první čtvrtletí zvýšil příjmy o 12 %, stále se daří licencím a SaaSSpolečnost VMware zveřejnila hospodářské výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2021. Ve sledovaném období utržila 2,73 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 12 %.

Stále se daří zejména prodeji licencí, SaaS a předplatného; výnosy VMwaru v této oblasti meziročně vzrostly o 17 % na 1,23 miliardy dolarů. Příjmy z předplatného a SaaS ve sledovaném období vykázaly dokonce 39% růst na 572 milionů dolarů.

Čistý zisk společnosti ve výši 386 milionů dolarů byl takřka srovnatelný s prvním kvartálem fiskálního roku 2020, kdy dosáhl 380 milion. Provozní zisk pak meziročně stoupl o 18 % na 418 milionů dolarů.

První kvartál prokázal naši schopnost řídit pozitivní návratnost investic a zvýšenou odolnost zákazníků, kteří jdou cestou digitální transformace,“ okomentoval výsledky Zane Rowe, výkonný viceprezident a finanční ředitel společnosti VMware.

Pat Gelsinger, generální ředitel VMwaru, dodal, že nejvyššími prioritami společnosti v tomto turbulentním období způsobeném pandemií onemocnění covid-19 bylo zajištění bezpečnosti zaměstnanců a řešení rychle se měnících potřeb zákazníků.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře