VMware vyrostl v roce 2015 o 9 %, teď však propouští a mění CFO

Společnost má za sebou turbulentní vstup do nového roku, když oznámila odchod CFO a COO Jonathana Chadwicka a zrušení celkem 800 pracovních míst.

VMware vyrostl v roce 2015 o 9 %, teď však propouští a mění CFOSpolečnost VMware za sebou má úspěšný rok 2015, ve kterém se jí podařilo utržit 6,57 miliardy dolarů a dosáhnout tak 9% růstu ve srovnání s rokem 2014. Se vstupem do nového roku však VMwaru přesto začalo poněkud turbulentní období.

Společnost uvedla, že za rok 2016 utrží 6,8 nebo 6,9 miliardy dolarů, což je méně než analytiky předpovídaných 7,2 miliardy, a zároveň potvrdila, že bude propouštět. V rámci restrukturalizace se firma rozloučí s 800 zaměstnanci, což s sebou má přinést náklady v přibližné výši 60 milionů dolarů.

Další oznámenou změnou je odchod dosavadního finančního a provozního ředitele Jonathana Chadwicka, který bude k 1. 3. nahrazen Zanem Rowem, současným finančním ředitelem mateřského EMC.

VMware však zároveň oznámil i pozitivní zprávy. V oblasti computingu pro koncové uživatele se jeho tržby za rok 2015 zvýšily meziročně o 20 % na 1,2 miliardy dolarů. Tržby z virtualizační a bezpečnostní platformy NSX se pak meziročně zdvojnásobily na 600 milionů dolarů.

VMware se v blízké době stane majetkem Dellu, který kupuje jeho mateřské EMC za 67 miliard dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře