VMware vstoupil do nového roku růstem o 9 %

Společnosti se dařilo napříč regiony a klíčovými finančními ukazateli. Výrobce zdůrazňuje rostoucí poptávku po jeho řešeních pro datacentra, cloudových službách i produktech pro digitální pracoviště.

VMware vstoupil do nového roku růstem o 9 %Společnost VMware oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí svého fiskálního roku 2018, které skončilo k 5. 5. 2017. Celkové příjmy vzrostly meziročně o 9 % na 1,736 miliardy dolarů, k čemuž přispěl silný růst napříč všemi regiony.

Příjmy z licencí v prvním čtvrtletí činily 610 milionů dolarů a oproti prvním čtvrtletí předchozího roku vzrostly o 7 %. Zbylých 1,126 miliardy dolarů tvořily příjmy ze služeb, které se meziročně zvedly o bezmála 11 %.

Čistý zisk za první čtvrtletí dosáhl výše 232 milionů dolarů, což činí 0,56 dolaru na akcii. Oproti prvnímu čtvrtletí předchozího roku se čistý zisk zvýšil o 48 %. Provozní zisk pak 238 milionů dolarů, což je o 24 % vyšší číslo než o rok dříve.

Silné výsledky z prvního kvartálu nás velmi těší. Naše strategie přináší plody napříč regiony a zvyšuje zájem zákazníků o naše portfolio řešení pro softwarově definovaná datacentra a cloudové služby, stejně jako o produkty pro digitální pracoviště,“ uvedl CEO společnosti Pat Gelsinger.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře