VMware ve třetím kvartálu vyrostl o 11 %

Společnost VMWare za sebou má úspěšný třetí kvartál, ve kterém dosáhla silného růstu obratu, výnosů z licencí i zisku. Generální ředitel firmy Pat Gelsinger to považuje za důkaz úspěšnosti strategie.

VMware ve třetím kvartálu vyrostl o 11 %Společnost VMware oznámila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2018, které skončilo ke 3. 11. 2017. Ve sledovaném období společnost dosáhla výnosů ve výši 1,98 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 11 %. Čistý zisk se meziročně zvýšil ze 319 milionů dolarů na 443 milionů.

Výnosy z prodeje licencí ve třetím čtvrtletí pak činily 785 milionů dolarů, což je o 14 % více než ve stejném kvartálu roku 2016. Generální ředitel společnosti Pat Gelsinger se nechal slyšet, že výsledky za třetí čtvrtletí jsou velmi potěšující, a pokládá je za důkaz toho, že strategie firmy nachází odezvu u zákazníků.

VMware měl ve svém třetím kvartálu napilno. Kromě představení nové cloudové platformy, certifikací a technologií se výrobce rozhodl koupit VeloCloud, poskytovatele řešení pro softwarově definované sítě, a řekl si tak o významnou pozici v tomto novém a slibném segmentu.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře