VMware ve druhém čtvrtletí zvýšil výnosy bezmála o desetinu

Společnosti se dlouhodobě daří zvyšovat výnosy z předplatného a SaaS. Ve druhém kvartálu fiskálního roku 2022 meziročně vzrostly téměř o čtvrtinu na 776 milionů dolarů.

VMware ve druhém čtvrtletí zvýšil výnosy bezmála o desetinuSpolečnost VMware publikovala hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2022, z nichž vyplynulo, že výnosy ve sledovaném období dosáhly 3,14 miliardy dolarů. To představuje nárůst o 9 % oproti druhému kvartálu fiskálního roku 2021.

Výnosy z prodeje licencí, SaaS a předplatného meziročně vyrostly o 12 % na 1,51 miliard dolarů, přičemž výnosy z předplatného a SaaS vykázaly výrazné zlepšení o 23 % na 776 milionů dolarů.

Čistý zisk VMwaru podle GAAP poklesl o 8 % na 411 milionů dolarů. Provozní zisk společnosti podle GAAP ve sledovaném období pak oslabil o mírná 2 % na 525 milionů.

Jsme potěšeni našimi finančními výsledky za 2. čtvrtletí, kdy roční obrat z pravidelných výnosů (ARR) v oblasti předplatného a SaaS vzrostl meziročně o 26 % na 3,2 miliardy dolarů,“ řekl Zane Rowe, výkonný viceprezident a finanční ředitel VMwaru.

Naše výsledky ve druhém čtvrtletí odrážejí silný meziroční růst rezervací produktů v hlavních kategoriích, včetně našich multicloudových a moderních aplikací spolu s end-user computingem,“ doplnil.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře