VMware v roce 2014 rostl o 16 % a pokořil metu 6 miliard dolarů

Podobným tempem společnost rostla i v samotném čtvrtém kvartálu loňského roku. Zisk za celý rok poklesl, mimo jiné i v důsledku akvizice AirWatch, o 13 %.

VMware v roce 2014 rostl o 16 % a pokořil metu 6 miliard dolarůSpolečnost VMware oznámila výsledky svého hospodaření za poslední kvartál 2014 i za celý rok, který pro ni byl velmi úspěšný. Příjmy VMwaru v něm vyrostly meziročně o 16 % a společnost díky nim poprvé dosáhla šestimiliardového milníku, konkrétně 6,04 miliardy dolarů.

Čistý zisk poklesl o 13 % na 886 milionu dolarů. Podepsat se na tom měla lednová akvizice společnosti AirWatch.

VMware k poslednímu dni roku disponoval finanční hotovostí, hotovostními ekvivalenty a krátkodobými investicemi ve výši 7,08 miliardy dolarů a odloženými výnosy v celkové sumě 4,83 miliardy dolarů.

V samotném čtvrtém kvartálu dosáhly příjmy společnosti výše 1,7 miliardy dolarů a oproti stejnému období v roce 2013 vyrostly o 15 %. Čistý zisk za čtvrté čtvrtletí dosáhl výše 326 milionů dolarů, což je o 2 % méně než ve stejném období v roce 2013.

S příjmy za rok 2014 jsme poprvé překročili metu 6 miliard dolarů a v průběhu letošního roku chceme zákazníkům nabídnout nebývalou přidanou hodnotu prostřednictvím nejsilnějšího portfolia produktů, služeb a řešení v naší historii,“ uvedl k výsledkům Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře