VMware v prvním čtvrtletí vykázal dvouciferný růst výnosů na 2,27 miliardy dolarů

Čistý zisk se ve sledovaném období vyšplhal na 505 milionů dolarů, provozní zisk stoupl o 9 % na 415 milionů dolarů. Výnosy z prodeje licencí meziročně vyrostly o 12 % na 869 milionů dolarů.

VMware v prvním čtvrtletí vykázal dvouciferný růst výnosů na 2,27 miliardy dolarůSpolečnost VMware oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2020. Výnosy firmy ve sledovaném období dosáhly 2,27 miliardy dolarů, což představuje 13% nárůst oproti prvnímu kvartálu fiskálního roku 2019.

Výnosy z prodeje licencí meziročně stouply o 12 % na 869 milionů dolarů. Čistý zisk podle GAAP dosáhl 505 milionů dolarů včetně ztráty 132 milionů dolarů z investice do společnosti Pivotal Software.

Provozní zisk podle GAAP za první čtvrtletí se vyšplhal na 415 milionů dolarů, což představuje nárůst o 9 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019. Cash flow z provozní činnosti v prvním čtvrtletí činilo 1,27 miliardy dolarů.

První čtvrtletí bylo díky silnému postavení našeho rozmanitého produktového portfolia dobrým startem fiskálního roku 2020,“ okomentoval výsledky Pat Gelsinger, výkonný ředitel společnosti VMware.

Výsledky prvního čtvrtletí svědčí o neustálém pokroku v rozšiřování široké platformy VMwaru pro hybridní a multicloudová prostředí,“ dodal Zane Rowe, výkonný viceprezident a finanční ředitel společnosti VMware.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře