VMware v druhém čtvrtletí utržil 2,88 miliardy dolarů, daří se předplatnému a SaaS

Příjmy VMwaru meziročně stouply o 9 %, výnosy z předplatného a SaaS vyskočily o 44 % a představují 22 % celkových příjmů společnosti.

VMware v druhém čtvrtletí utržil 2,88 miliardy dolarů, daří se předplatnému a SaaSSpolečnost VMware zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2021, z nichž vyplynulo, že výnosy společnosti meziročně vzrostly o 9 % na 2,88 miliardy dolarů. Čistý zisk ve sledovaném období dosáhl 447 milionů dolarů.

VMware i nadále těží ze zájmu o prodej licencí, SaaS a předplatného; výnosy stouply o 11 % na 1,35 miliardy dolarů. Příjmy z předplatného a SaaS vzrostly o 44 % na 631 milionů dolarů a představují 22 % celkových příjmů firmy.

Ve světle nejistých časů jsme v druhém kvartále fiskálního roku 2021 podali dobrý výkon a dosáhli skvělých výsledků,“ řekl Pat Gelsinger, generální ředitel VMware.

Do konce roku plánujeme urychlit určité produktové iniciativy, což dále podpoří digitální transformaci zákazníků a rozšíří naši nabídku produktů Subscription a SaaS,“ doplnil Zane Rowe, výkonný viceprezident a finanční ředitel společnosti VMware.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře