VMware spustí partnerský program pro poskytovatele profesionálních služeb

Primární cílovou skupinou nového programu budou poskytovatelé poradenských služeb v oblasti řešení softwarově definovaných datacenter.

VMware spustí partnerský program pro poskytovatele profesionálních služebSpolečnost VMware chce podat ruku partnerům z řad poskytovatelů profesionálních služeb, a to tím, že jim poskytne dedikovaný partnerský program.

Program s názvem VMware Partner Professional Services Program představil viceprezident VMwaru Dave O’Callaghan na setkání VMware Partner Exchange 2015 (PEX).

Program bude zpočátku určen především partnerům z řad konzultantů zaměřených na poskytování řešení softwarově definovaných datacenter (SDDC).

Na první polovinu fiskálního roku 2015 je naplánovaný pilotní běh programu s vybranými účastníky, ve druhé polovině roku má být rozšířen. Účastníci dostanou přístup ke konzultacím s experty na SDDC, slevám na školení a dalším benefitům.

S vámi, ne proti vám

Carl Eschenbach, prezident a CEO společnosti, uvedl, že program má definitivně odpovědět na otázku, zda se VMware snaží konkurovat svým partnerům v oblasti profesionálních služeb.

V průběhu let jsme měli velmi silnou skupinu poskytovatelů profesionálních služeb, kteří pracovali přímo se zákazníky. A tak to má být,“ řekl Dave O’Callaghan partnerům.

Nyní se přesouváme od produktových platforem k portfoliovému přístupu, který vede k integraci služeb. Do toho chceme zahrnout i vás.“

VMware za tímto účelem vytvořil pozici viceprezidenta pro partnerské služby a jmenoval do ní Teri Brunsovou, někdejší šéfku globálního rozvoje obchodu v Symanteku.

Další novinky z PEX 2015

Další oznámení, která zazněla na PEX 2015, zahrnují nové kompetence nebo rozšíření programu vCloud Air Network Program. Ten počínaje druhým kvartálem 2015 nabídne nové možnosti v oblasti spravovaných služeb.

Partneři budou moci používat cloudovou platformu vCloud Air jako základní infrastrukturu, ale lišit se svou nabídkou spravovaných služeb.

Dále se objeví dvě nové kompetence. První s názvem Mobility Management Solution Competency nabídne školení a certifikace pro řešení AirWatch, druhá s názvem Software-Defined Data Centre Competency bude vyžadovat certifikace v oblastech sítí, softwarově definovaných úložiště, virtualizace serverů a dalších.

Posledním oznámením byla podoba příštího ročníku partnerského setkání. PEX 2016 se bude nově skládat ne z jedné, ale ze dvou konferencí. Jedna se zaměří na obchodní záležitosti, druhá na technologie.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře