VMware si bere pod křídla sadu Dell EMC Service Assurance Suite

VMware převezme od sesterského Dell EMC sadu řešení Dell EMC Service Assurance Suite pro zajištění spolehlivosti telekomunikačních sítí. Dohoda souvisí s probíhajícím přechodem operátorů na novou generaci 5G sítí.

VMware si bere pod křídla sadu Dell EMC Service Assurance SuiteSpolečnost VMware oznámila konečnou dohodu o převzetí technologie a týmu Dell EMC Service Assurance Suite, sady řešení pro kontrolu stavu sítí, sledování výkonu a analýzu příčin problémů pro poskytovatele komunikačních služeb.

VMware uvádí, že tímto způsobem usnadní poskytovatelům komunikačních služeb zajištění spolehlivosti provozu v páteřních sítích, cloudu a IT doménách na fyzické i virtuální infrastruktuře a pomůže jim rychleji zavádět nové služby.

Přesun technologií a personálu z Dell EMC do sesterského VMwaru je poměrně logický, neboť VMware působí jako přední hráč na poli infrastruktury pro virtualizaci síťových funkcí (NFV) a sada Service Assurance Suite je bližší jeho zaměření.

Bude se integrovat a rozšiřovat

Po dokončení transakce VMware plánuje investovat do rozšiřování schopností platformy jako klíčové součásti svého portfolia NFV řešení pro telekomunikace a zaměřit se na modernizaci a inteligentní automatizaci této sady.

Řešení Dell EMC Service Assurance Suite bude rozšířeno o technologie VMware, včetně VMware vCloud NFV, VMware vRealize Operations, VMware vRealize Network Insight, Wavefront by VMware a VMware NSX SD-WAN by VeloCloud.

Zákazníci Dell EMC budou mít i nadále přístup k řešením Dell EMC Service Assurance Suite v souladu se smlouvou o obchodním zastoupení uzavřenou mezi oběma firmami. Význam transakce této roste vzhledem k trendu přechodu ze sítí 4G na 5G.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © alehdats - Fotolia.com

Komentáře