VMware se oficiálně osamostatnil od Dell Technologies

VMware se jako nezávislá softwarová společnost podle slov šéfa Raghurama chce stát Švýcarskem cloudového průmyslu.

VMware se oficiálně osamostatnil od Dell TechnologiesSpolečnost VMware je opět samostatnou entitou. Výrobce se totiž oficiálně oddělil od své mateřské firmy Dell Technologies a obrazně tak rozvázal uzel, jenž je od roku 2016 držel pohromadě.

Podle Financial Times se Dell zbaví svého 81% podílu ve VMwaru, jenž je veřejně obchodovatelnou společností, čímž vytvoří nezávislou softwarovou společnost s tržní hodnotou bezmála 64 miliard dolarů.

Touto cestou by obě společnosti měly rozšířit své možnosti spolupracovat s novými partnery, rozšířit své technologie a zároveň zachovat vzájemné úzké vazby. Kromě toho se očekává, že rozdělení poskytne oběma společnostem finanční flexibilitu.

Je rovněž pravděpodobné, že VMware a Dell spolupracovat v nových oblastech včetně edge computingu, telekomunikací a 5G, podle dohody o rozdělení.

Švýcarsko cloudového průmyslu

Generální ředitel VMwaru Raghu Raghuram v blogovém příspěvku uvedl, že společnost bude flexibilnější, což jí umožní hlouběji spolupracovat s cloudovými a místními poskytovateli.

Dnešní krok posílí naši misi stát se Švýcarskem cloudového průmyslu s jedinečnou pozicí poskytovat našim zákazníkům tu nejlepší kombinaci možností spolu s tím, jak rozšiřujeme náš robustní ekosystém partnerů,“ upřesnil Rahguram.

Odštěpení VMwaru od Dellu by podle Scotta Millera z World Wide Technology mělo poskytnout více důvěry klientům, kteří standardizovali svou infrastrukturu serverů nebo úložišť na jiné možnosti od společnosti Dell, a se kterými bude společnost VMware v budoucnu ještě těsněji spolupracovat.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com

Komentáře