VMware rozšiřuje portfolio cloudových služeb i partnerství s AWS

Společnost expandovala partnerství s AWS i do evropského regionu a její lokální partneři se mohou těšit na nové příležitosti spojené s prodejem VMware Cloud Services na platformě Amazonu. Expanze se dočkalo i samotné portfolio.

VMware rozšiřuje portfolio cloudových služeb i partnerství s AWSSpolečnost VMware představila rozšíření portfolia svých cloudových služeb, které má zákazníkům usnadnit paralelní provozování různých cloudových prostředí a zároveň zajistit konzistentní řízení provozu IT od datového centra po cloud.

Nové příležitosti pro evropské partnery

VMware uvádí, že jeho služby VMware Cloud Services poskytují volnost při volbě prostředí a zároveň nabízejí jednotnou správu a zabezpečení. Toto portfolio cloudových služeb se postupně rozrůstá a podle VMwaru zajistí přehled, provoz, automatizaci, zabezpečení a správu v libovolném cloudu.

Se svobodou volby prostředí souvisí rovněž čerstvě oznámené rozšíření partnerství VMwaru a AWS. Služby VMware Cloud jsou nově k dispozici i v regionu AWS EU s lokalitou v Londýně a brzy také ve Frankfurtu. Ve druhém pololetí se plánuje spuštění další lokality v regionu APAC.

Tato expanze má přinést nové možnosti také pro partnerskou síť VMwaru. Evropští systémoví integrátoři, poskytovatelé outsourcingu systémů, poskytovatelé řízených služeb a poskytovatelé řešení budou moci rozšířit své nabídky v oblasti hybridního cloudu o VMware Cloud na AWS.

Dvě nové služby, dvě rozšíření

Pokud jde o konkrétní nové služby, VMware spustil Hybrid Cloud Extension, která zajišťuje mobilitu aplikací a „hybridnost infrastruktury“ pod různými verzemi vSphere. Služba má umožnit provádět rozsáhlé přesuny pracovních zátěží v prostředích pokrývajících privátní datová centra.

Další novinkou je služba VMware Log Intelligence, která oskytuje podrobné provozní informace o datových centrech založených na technologiích VMware a cloudu VMware na AWS. Tato novinka má umožnit rychlé řešení IT problémů a centralizovanou správu záznamů o aktivitě v různých cloudech.

VMware dále oznámil rozšíření služby Wavefront pro monitoring a analýzu provozních parametrů aplikací a cloudové infrastruktury. Wavefront nyní podporuje 45 nových integrací včetně GCP, Chef, GitHub, Spark, Nginx+ nebo Mesos.

V neposlední řadě pak došlo k rozšíření služby VMware Cost Insight, která sleduje náklady provozu cloudových prostředí a poskytuje nástroje pro nastavení upozorňování a reportingu včetně možnosti nastavit hranici nákladů kvůli jejich řízení a dodržování rozpočtu.

Zdroj: VMware
Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře