VMware prodává svou cloudovou platformu vCloud Air

Kupcem platformy pro veřejný cloud se stal globální poskytovatel OVH, se kterým VMware již dlouhodobě spolupracuje. Hodnota akvizice nebyla zveřejněna.

VMware prodává svou cloudovou platformu vCloud AirCloudový poskytovatel OVH se stane majitelem platformy vCloud Air společnosti VMware. Transakce, jejíž hodnota nebyla zveřejněna, by měla být dokončena ještě během druhého kvartálu 2017. Platforma poté ponese název vCloud Air Powered by OVH.

OVH kupuje zabezpečenou cloudovou platformu, která svým uživatelům nabízí výpočetní kapacitu, úložiště, sítě, obnovu po havárii a další funkce. Srdcem platformy i po akvizici zůstanou hybridní technologie od VMwaru.

VMware označuje dohodu za další krok své evoluce a naplňování strategie vedoucí k zaměření na hybridní a mezicloudový software a služby. Pod OVH přejdou kromě samotné platformy i zákaznické a podpůrné týmy.

Současní i noví uživatelé platformy se mohou podle VMwaru těšit na vyšší výkon a flexibilitu vyplývající z rozsáhlé sítě datacenter společnosti OVH. Ta chce využít vCloud Air k oslovení těch největších zákazníků z korporátní sféry.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře