VMware představil na VMworldu novinky pro softwarově definované detacentrum

Na konference VMworld 2014 společnost představila nová řešení pro softwarově definovanou architekturu datacenter, případně jejich nové verze. Novinky zahrnují i řešení pro integraci OpenStack.

VMware představil na VMworldu novinky pro softwarově definované detacentrumSpolečnost VMware představila na konferenci VMworld 2014 nová řešení pro virtualizaci, správu cloudu a integraci OpenStack. Tyto inovace mají zákazníkům nabídnout větší možnosti díky podpoře otevřených frameworků a hybridních cloudů založených na technologiích VMware i třetích stran.

Za pomoci softwarově definovaných technologií mohou nyní firmy jednat s ohromnou rychlostí. Díky schopnosti reálně podpořit obchodní činnost se softwarově definovaná datová centra stala rozšířeným produktem a VMware i nadále pokračuje v inovacích, které učiní softwarově definované centrum ještě otevřenější, bezpečnější a pružnější,“ uvedl Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware.

Hlavní novinky

VMware Integrated OpenStack – nové řešení, které umožní IT organizacím poskytovat OpenStack API a nástroje na své stávající VMware infrastruktuře. Rešení doplní technologie VMware pro výpočetní výkon, sítě, úložiště a správu. VMware Integrated OpenStack má zákazníkům umožnit vytvořit kompletní OpenStack cloud.

VMware NSX 6.1 – Nové funkce pro VMware NSX mají umožnit mikrosegmentaci sítí, vylepšenou konektivitu pro hybridní cloud, ECMP (equal cost multi-path) směrování a integraci VMware vCloud Automation Center 6.1.

Nejnovější verze platformy pro virtualizaci sítí má pomoci zlepšit bezpečnost, škálovatelnost a výkon softwarově definovaného datového centra a hybridního cloudu.

VMware vRealize Suite – VMware propojil funkce svých existujících řešení pro automatizaci, provoz a správu cloudu do jedné nabídky s novým označením VMware vRealize, a vytvořil tak ucelený softwarový balíček pro správu softwarově definovaného datového centra a služeb infrastruktur veřejného cloudu.

VMware vRealize Air Automation - VMware dále představil první produkt z nové řady řešení pro správu cloudu formou služby, který je zatím dostupný v beta verzi a umožní zákazníkům zautomatizovat poskytování a správu životního cyklu aplikací a infrastruktury při současném dodržení stanovených IT pravidel.

VMware vCloud Suite 5.8 – Integrované řešení pro vybudování a správu privátních cloudů VMware vSphere založených na architektuře softwarově definovaného datového centra.

VMware vCloud Suite 5.8 nabídne rozšířené funkce pro provisioning na základě zásad, který umožní zákazníkům přidat ke svým aplikacím a infrastruktuře výpočetní výkon, sítě, bezpečnost, úložiště a nově i služby pro zotavení po havárii.

Zdroj: VMware
Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře