VMware posiluje v oblasti podnikové mobility akvizicí Boxeru

VMware se díky akvizici stane majitelem aplikace, která integruje e-mailové účty a propojuje je s cloudovými službami nebo sociálními sítěmi.

VMware posiluje v oblasti podnikové mobility akvizicí BoxeruSpolečnost VMware oznámila plán rozšířit svou sadu nástrojů pro správu mobilních zařízení akvizicí společnosti Boxer. Ta nabízí aplikaci pro správu e-mailových účtů, která agreguje e-maily z GMailu, Exchange, Yahoo nebo iCloudu (vedle řady dalších) a zároveň je integrovaná s Evernote, DropBoxem, Salesforce, Twitterem a dalšími službami.

VMware díky akvizici posílí svou divizi End User Computing, která se zabývá vývojem softwaru pro správu podnikových mobilních zařízení. Šéf zmíněné divize Sanjay Poonen uvedl, že VMware kupuje Boxer především kvůli tomu, že jeho aplikace představuje most mezi zásadními aplikacemi a službami.

Akvizice Boxeru je součástí expanze VMwaru za hranice virtualizace, jeho tradiční oblasti působnosti, právě směrem ke správě podnikové mobility. Obchod má být zakončen v roce 2016, jeho finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Akvizice byla oznámena nedlouho poté, co Dell převzal EMC, mateřskou společnost VMwaru.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © fotogestoeber - Fotolia.com

Komentáře