VMware posílí své cloudové služby partnerstvím s Googlem

Vybrané služby platformy Google Cloud budou integrovány do veřejného cloudu VMwaru. Zákazníci je budou mít k dispozici bez přirážky.

VMware posílí své cloudové služby partnerstvím s GooglemSpolečnost VMware oznámila uzavření partnerství s Googlem, které má vést k velkému posílení jejího veřejného cloudu. Služba vCloud Air (vCA) bude spolupracovat s platformou Google Cloud, což zákazníkům VMwaru zpřístupní služby, jako jsou BigQuery, databáze Cloud Datastore, DNS platforma a další.

Toto partnerství je pro VMware zásadní, pokud chce společnost na poli veřejného cloudu konkurovat Amazonu a Microsoftu. Platformě vCA má spolupráce s Googlem ihned přinést větší škálovatelnost a důležité funkce typu IaaS.

Kromě toho má zákazníkům VMwaru umožnit levně ukládat data a využívat komplexních analytických nástrojů pro velká data.

Pro Google je navázání spolupráce zase výhodné z toho důvodu, že mu otevře cestu k podnikovým zákazníkům VMwaru, což se cílová skupina, o niž Google stojí.

Služby Googlu mají být do vCA integrovány do konce prvního pololetí 2015. Budou dostupné přímo na portálu vCA a zákazníci za ně zaplatí podle ceníku Googlu bez dalších poplatků navíc.

API platformy Google Cloud budou ve vCA nativně podporovány a obě společnosti chtějí mezi svými cloudy vytvořit dedikované propojení.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Woody - Fotolia.com

Komentáře