VMware oznámil změny v partnerském programu

Změny mají vést k větší jednoduchosti a přehlednosti programu, zejména pro nové členy.

VMware oznámil změny v partnerském programuSpolečnost VMware na konferenci VMware Partner Exchange 2014 představila několik změn v partnerském programu, které se týkají například nových kompetencí a zjednodušeného systému odměn.

Novinky mají podle společnosti přinést jejím partnerům z řad poskytovatelů řešení, poskytovatelů služeb a distributorů větší jednotnost, předvídatelnost a výnosnost.

Aklimatizace pro nové partnery

První změnou je, že od května letošního roku se může firma stát partnerem VMware, aniž by si musela vybrat jeden konkrétní program.

VMware zároveň s tím zavede novou úroveň s názvem Enrolled. Ta nahradí současnou úroveň Registered a firmám má umožnit se po vstupu do partnerské sítě VMware „rozkoukat“, seznámit se s řešeními výrobce a až poté si zvolit program podle svých potřeb.

VMware dále spustí nový projekt s názvem Elite Partner Initiative, který má soustředit kvalifikované partnery společnosti, schopné nasazovat poslední technologie VMware a investovat do nových oblastí, jako je VMware NSX nebo VMware Virtual SAN.

Tito partneři mají s VMware úzce spolupracovat na nové produktové strategii, získaných zákaznících a nasazení produktů. Více informací o projektu najdete zde.

Nové kompetence

Změna v kompetencích spočívá v tom, že od května letošního roku mohou partneři splnit požadavky dané kategorie získáním kompetence pro libovolné řešení.

Podle nových pravidel budou partneři potřebovat dvě prodejní (VSP) a dvě před-prodejní (VTSP) akreditace pro veškeré kompetence k řešením.

Zdroj: VMware
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře