VMware oznámil akvizici bezpečnostní platformy Octarine pro Kubernetes

Společnost rozšiřuje možnosti zmírnění bezpečnostních rizik. Do svého systému Carbon Black Cloud totiž začlení platformu Octarine, vyvinutou pro prostředí kontejnerových aplikací v systému Kubernetes.

VMware oznámil akvizici bezpečnostní platformy Octarine pro KubernetesSpolečnost VMware uvedla, že převzala startup Octarine, jenž provozuje bezpečnostní platformu pro Kubernetes. Platformu plánuje začlenit do systému Carbon Black Cloud v rámci zvýšení podpory nových bezpečnostních funkcí pro kontejnerové aplikace.

VMware uvedl, že integrace bezpečnostní platformy Octarine do vlastního portfolia představuje významnou příležitost k dalšímu zmírnění rizik. Nabídne totiž plnou viditelnost do prostředí nativního cloudu a širší možnosti analýzy.

Řešení Octarine se podle VMwaru bude vhodně doplňovat s platformou VMware Tanzu a nabídne funkce pro monitorování a správu pracovních úloh Kubernetu napříč hybridními prostředími, čímž se má zrychlit detekce a reakce na hrozby.

Zároveň ji bude možné využívat k analýze a kontrole rizik v aplikacích ještě před jejich uvedením. Současně VMwaru pomůže snížit počet potřebných senzorů ve stacku.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře