VMware oznámil akvizici bezpečnostní platformy Octarine pro Kubernetes

Společnost rozšiřuje možnosti zmírnění bezpečnostních rizik. Do svého systému Carbon Black Cloud totiž začlení platformu Octarine, vyvinutou pro prostředí kontejnerových aplikací v systému Kubernetes.

VMware oznámil akvizici bezpečnostní platformy Octarine pro Kubernetes



Společnost VMware uvedla, že převzala startup Octarine, jenž provozuje bezpečnostní platformu pro Kubernetes. Platformu plánuje začlenit do systému Carbon Black Cloud v rámci zvýšení podpory nových bezpečnostních funkcí pro kontejnerové aplikace.

VMware uvedl, že integrace bezpečnostní platformy Octarine do vlastního portfolia představuje významnou příležitost k dalšímu zmírnění rizik. Nabídne totiž plnou viditelnost do prostředí nativního cloudu a širší možnosti analýzy.

Řešení Octarine se podle VMwaru bude vhodně doplňovat s platformou VMware Tanzu a nabídne funkce pro monitorování a správu pracovních úloh Kubernetu napříč hybridními prostředími, čímž se má zrychlit detekce a reakce na hrozby.

Zároveň ji bude možné využívat k analýze a kontrole rizik v aplikacích ještě před jejich uvedením. Současně VMwaru pomůže snížit počet potřebných senzorů ve stacku.

Zdroj: IDG News Service









Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře