VMware nakupoval, za Carbon Black a Pivotal dal téměř 5 miliard dolarů

V květnu to bylo Bitnami, na sklonku léta zase Carbon Black a Pivotal Software. VMware rozšiřuje portfolio v oblasti komplexních aplikačních a cloudových řešení pro velké podniky.

VMware nakupoval, za Carbon Black a Pivotal dal téměř 5 miliard dolarůSpolečnost VMware oznámila dvojitou akvizici v souhrnné hodnotě bezmála 5 miliard dolarů. Nejprve získala firmu Carbon Black za 2,1 miliard dolarů, a následně převzala i firmu Pivotal Software za dalších 2,7 miliard.

Akvizicemi významným způsobem rozšiřujeme naši nabídku předplatného a softwaru jako služby (SaaS) a zároveň prohlubujeme naši schopnost napomáhat zákazníkům při cestě za digitální transformací,“ uvedl VMware v tiskové zprávě.

Oznámení navazují na květnovou akvizici společnosti Bitnami, VMware – tradičního dodavatele zaměřujícího se primárně na poskytování infrastruktury – posunulo blíže k nabídce komplexních aplikačních a cloudových řešení pro velké podniky.

Akvizice firem Pivotal a Carbon Black ztělesňují dvě zásadní technologické priority všech současných společností – budování aplikací podnikové třídy a ochranu pracovní zátěže a klientů,“ uvedl šéf VMwaru Pat Gelsinger.

Zdroj: IDG News Service, VMware

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře