VMware kupuje VeloCloud a říká si o pozici v oblasti softwarově definovaných sítí

Akvizici lze vnímat jako reakci na posilování konkurence, ale také jako součást posunu VMwaru směrem k novým a slibným segmentům. Vzhledem k pozici výrobce v rámci skupiny Dell EMC bude zajímavé sledovat reakci velkého konkurenta v podobě HPE.

VMware kupuje VeloCloud a říká si o pozici v oblasti softwarově definovaných sítíSpolečnost VMware oznámila záměr koupit společnost VeloCloud, jednoho z předních hráčů na slibně rostoucím trhu softwarově definovaných sítí (SD-WAN). Akvizice podtrhuje posun výrobce směrem k novým segmentům.

Koncept SD-WAN nabízí nový způsob, jak spravovat sítě a propojit například vzdálené pobočky prostřednictvím softwarového řešení. Tento přístup umožňuje integrovat různé typy připojení pro vytvoření stabilní ucelené sítě, často navíc za nižších nákladů.

I proto se softwarově definované sítě stávají předmětem zájmu řady výrobců. Cisco nedávno koupilo startup Viptela, Riverbed těsně předtím převzalo Xirrus a nyní přišla řada na VMware. Jeho vstup do segmentu SD-WAN by mohl spustit další vlnu akvizicí.

Někteří analytici, mezi nimi Brad Casemore z IDC, si totiž všímají, že se do této oblasti ještě nepustilo například HPE, což by se však mohlo v dohledné době změnit. Důvodem je především to, že VMware je dceřinou společností Dell EMC.

Velký konkurent HPE nyní bude disponovat výhodou v podobě silnější pozice v potenciálně slibném segmentu. Lze totiž očekávat, že technologie od VeloCloudu by se mohly stát preferovanou volbou v rámci celého Dell EMC. Uvidíme, jak HPE zareaguje.

Hodnota akvizice nebyla zveřejněna.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře