VMware kupuje společnost Heptio s cílem podpořit zavádění Kubernetes v podnicích

VMware a Heptio budou rozvíjet nativně cloudové technologie, z nichž budou těžit jak zákazníci, tak komunita Open Source. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.

VMware kupuje společnost Heptio s cílem podpořit zavádění Kubernetes v podnicíchSpolečnost VMware na konferenci VMworld 2018 Europe oznámila, že podepsala konečnou smlouvu o převzetí firmy Heptio, jež je lídrem v otevřeném ekosystému Kubernetes. Cílem akvizice je podpořit zavádění Kubernetes v podnicích.

VMware oznámil, že spolu se společnosti Heptio, jejíž produkty a zkušenosti pomáhají podnikům zavádět do praxe systém Kubernetes, budou rozvíjet nativně cloudové technologie, z nichž budou těžit jak zákazníci, tak komunita Open Source.

Heptio má skrze své aktivity otevřít VMwaru nové kanály k zapojení open-sourcové komunity a posílení vývoje Kubernetes i k uspokojování poptávky po nativně cloudových řešeních u největších světových firem.

Očekává se, že transakce bude dokončena v posledním čtvrtletí 2019 podle účetního roku společnosti VMware. Významný dopad na provozní výsledek za rok 2019 se u této akvizice neočekává. Finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Zdroj. VMware

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře