VMware kupuje poskytovatele multicloudových aplikačních služeb Avi Networks

VMware dále rozvíjí strategii zaměřenou na přenesení principů cloudu do celého datového centra. Po akvizici Avi Networks bude nabízet kompletní softwarově definovanou síťovou platformu pro moderní multicloudová prostředí.

VMware kupuje poskytovatele multicloudových aplikačních služeb Avi NetworksSpolečnost VMware oznámila úmysl převzít společnost Avi Newtorks, jež je poskytovatelem multicloudových aplikačních služeb. Její technologie umožní VMwaru přenést principy veřejného cloudu do celého datového centra.

S využitím jednotné základní architektury budou VMware a Avi Networks moci nabízet kompletní softwarově definovanou síťovou platformu pokrývající všechny vrstvy od L2 po L7 pro moderní multicloudová prostředí.

Akvizice nám umožní postoupit dále při realizaci naší vize virtuální cloudové sítě, kde softwarově definovaná distribuovaná síťová architektura pokrývá celou infrastrukturu a propojuje všechny prvky s využitím automatizace a programovatelnosti,“ říká Tom Gillis, viceprezident společnosti VMware.

Zákazníci budou moci využívat kompletní soubor softwarově definovaných aplikačních a bezpečnostních služeb na vrstvách L2-L7 a získají elasticitu na vyžádání i přehled o celém prostředí v reálném čase,“ dodává generální ředitel Avi Newtorks Amit Pandey.

Po dokončení akvizice softwarové firmy Avi Networks bude společnost VMware nabízet jak integrované funkce vyvažování zátěže v rámci řešení VMware NSX Data Center, tak pokročilé samostatné zařízení ADC.

Uzavření transakce se očekává ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2020 VMwaru za předpokladu, že budou splněny dohodnuté podmínky a příslušné regulatorní orgány akvizicí schválí. Akvizice by neměla mít zásadní dopad na provozní výsledek roku 2020.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře