VMware kupuje CloudVolumes kvůli virtualizaci desktopů

Díky akvizici se VMware dostane k softwaru pro doručování aplikací v reálném čase.

VMware kupuje CloudVolumes kvůli virtualizaci desktopůSpolečnosti VMware oznámila akvizici startupu CloudVolumes, vyvíjejícího software pro doručování virtualizovaných aplikací v reálném čase. Koupě je součástí strategie rozšíření nabídky VMware v oblasti virtualizovaných desktopů.

Portfolio CloudVolumes bude podle vyjádření VMware integrováno do virtualizačního softwaru VMware Horizon.

Technologie CloudVolumes dodává aplikaci, její podpůrné programy a knihovny v reálném čase do fyzického nebo virtualizovaného stroje. Díky využítí tzv. layeringu odpadá nutnost instalovat aplikaci a ostatní data přímo do stroje.

Software je zabalen do balíčků, které mohou být rychle rozkopírovány většímu počtu uživatelů. Administrátor nastaví konfiguraci příslušného softwaru a tuto následně mohou využívat všichni uživatelé. Software zároveň uchovává individuální nastavení pro každého uživatele v rámci skupiny.

Technologie funguje na desktopech i noteboocích využívajících operační systémy Windows a Linux. Funguje i ve spolupráci s XenApp a XenDesktop, virtualizačními technologiemi Citrixu.

VMware neuvedl, zda CloudVolumes zůstane dceřinou firmou, nebo zda bude integrováno do jeho struktur. Stejně tak nebyly uvedeny podmínky akvizice.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře