VMware kupuje Arkin a jeho řešení pro nasazování a správu sítí

Řešení od Arkinu umí analyzovat fyzické i virtuální sítě, identifikovat problémy a pomáhat je řešit. VMware firmu kupuje především kvůli jejím zkušenostem s virtualizační technologií NSX.

VMware kupuje Arkin a jeho řešení pro nasazování a správu sítíSpolečnost VMware oznámila svůj záměr převzít firmu Arkin, která se specializuje na pomoc zákazníkům se správou fyzických i virtuálních sítí. Hodnota akvizice nebyla zveřejněna.

Arkin nabízí řešení, které umožňuje analyzovat provozní data z obou typů sítí, a urychlit tak identifikaci problémů a jejich opravu. Důvodem zájmu za strany VMwaru je velká zkušenost Arkinu s nasazováním jeho virtualizační technologie NSX.

Arkin automaticky analyzuje virtuální stroje v rámci sítě a třídí je podle jejich pracovní zátěže. Technologie může být použita pro automatické vytváření skupin virtuálních strojů s rozdílným nastavením zabezpečení a firewallů.

VMware po dokončení akvizice integruje Arkin do své divize Cloud Management. Technologie společnosti se pak stane součástí sady its vRealize Automation Suite.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře