VMware kupuje AirWatch kvůli správě mobilních zařízení

Rozšiřování konceptu BYOD vedlo společnost VMware k další akvizici.

VMware kupuje AirWatch kvůli správě mobilních zařízeníSpolečnost VMware oznámila akvizici společnosti AirWatch a jejích nástrojů na správu mobilních zařízení, desktopů a aplikací. Za nový přírůstek VMware zaplatilo 1,54 miliardy dolarů.

Touto koupí si VMware rozšířilo portfolio od datových center až po koncové uživatele. Krok je podle Sanjaye Poonena, viceprezidenta společnosti a ředitele divize produktů pro koncové uživatele, součástí budování pozice do nastávajícího období, kdy se na prakticky každém zařízení budou spouštět cloudové aplikace.

Zároveň má jít o odpověď na rostoucí oblíbenost konceptu BYOD, který ve světě podporuje, nebo chce brzy začít podporovat až 50 % firem (náš region V4 toto nadšení naopak nesdílí, více zde).

Nástroje pro správu od AirWatch totiž například dokáží v rámci tabletu nebo telefonu oddělit soukromá a firemní data, což je možnost, jak snížit rozšířené obavy o bezpečnost tohoto konceptu.

Závody ve zbrojení

VMware a jeho konkurence sdílí vizi bezpečného virtuálního pracoviště, ke kterému se uživatel bude moci připojit z PC, notebooku, telefonu nebo tabletu, kdykoliv a odkudkoliv.

Shodná vize zároveň znamená shodný cíl být první, a tak bylo v posledních měsících možno pozorovat sérii akvizicí, jimiž chtějí firmy získat výhodu. VMware začalo akvizicí společnosti Desktone kvůli virtuálním desktopům, Citrix zase koupilo Framehawk kvůli zrychlení komunikace přes bezdrátové sítě.

Nejnovější krok VMware ukazuje, že toho zbrojeni zřejmě ještě není u konce.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © dny3d - Fotolia.com

Komentáře