VMware hlásí 6% růst příjmů za třetí kvartál

Společnost ve třetím čtvrtletí 2016 rostla ve všech hlavních ukazatelích včetně celkových příjmů, zisku a příjmů z licencí. Třetí kvartál byl pro VMware ve znamení hybridního cloudu.

VMware hlásí 6% růst příjmů za třetí kvartálSpolečnost VMware zveřejnila své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2016, ve kterém dosáhla celkových příjmů ve výši 1,78 miliardy dolarů. Oproti stejnému období v roce 2015 tato částka představuje 6% nárůst.

Čistý zisk za třetí čtvrtletí dosáhl 319 milionů dolarů, což je o 25 % více než o rok dříve. Provozní zisk za třetí kvartál pak činil 381 milionů dolarů a meziročně tak vzrostl o 17 %. Příjmy z licencí ve druhém čtvrtletí činily 691 milionů dolarů a oproti stejnému období roku 2015 vzrostly o 1 %.

Společnost ve zprávě dále vyzdvihla svou novou architekturu Cross-Cloud Architecture, která umožní zákazníků spouštět, spravovat, propojovat a zabezpečovat své aplikace napříč různými cloudovými prostředími. VMware tak sleduje současný trend kladoucí důraz na hybridní cloud.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře