VMware a Samsung uzavírají partnerství, chtějí urychlit zavádění sítí 5G

Cílem spolupráce společností Samsung a VMware je urychlit inovační cyklus díky lepšímu komplexnímu designu sítí a podpořit agilitu potřebnou pro sítě 5G.

VMware a Samsung uzavírají partnerství, chtějí urychlit zavádění sítí 5GSpolečnost VMware oznámila, že navázala spolupráci se společností Samsung Electronics s cílem posílit svoji vedoucí pozici v oblasti 5G. Prostřednictvím této aliance chtějí obě firmy pomáhat poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) splnit požadavky sítí 5G a urychlit zavádění technologií 5G.

Docílit toho chtějí díky optimalizaci portfolia telekomunikačních řešení společnosti Samsung od páteře přes okraj po RAN pomocí platformy VMware Telco Cloud jak pro kontejnerované síťové funkce (CNF), tak pro virtualizované síťové funkce (VNF).

V rámci této spolupráce obě firmy v laboratořích Samsung pracují na optimalizaci a připravenosti různých VNF a CNF, včetně vRAN, 5G Core, MEC, správy a analýzy na platformě VMware Telco Cloud. VNF a CNF společnosti Samsung zůstávají zařazené do programu VMware Ready for Telco Cloud.

Program VMware Ready for Telco Cloud pak umožní Samsungu urychlit zavádění služeb 5G na platformě VMware Telco Cloud a tím pomohou poskytovatelům komunikačních služeb zkrátit dobu implementace a realizace zisku.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře