VMware a Box budou spolupracovat na zabezpečení podnikové mobility

Partnerství těchto společností přinese možnost použití bezpečnostních funkcí Airwatch na obsah uložený na Boxu. Využit k tomu má být nový model vestavění funkcí přímo do jádra operačního systému.

VMware a Box budou spolupracovat na zabezpečení podnikové mobilitySpolečnost VMware a Box uzavřely partnerství v oblasti sdílení podnikového obsahu na mobilních zařízeních. Podstatou jejich spolupráce je integrace bezpečnostních funkcí AirWatch by VMware a jejich použití pro obsah uložený na Boxu. Řešení založená na tomto modelu budou globálnědostupná.

Nový model využívá bezpečnostních zásad a konfigurací vestavěných přímo do jádra operačního systému, což má zjednodušit proces správy a zabezpečování aplikací třetích stran. Umožňuje například dodatečná nastavení pro centralizovanou správu zásad, jako například informace o uživatelích a preference, jednotné přihlášení a bezpečnostní kontroly.

Tento nový model se pohybuje nad starším přístupem individuálních SDK dodavatelů uvnitř aplikací. Snižují se jím náklady na vývoj a zpoždění podpory nových verzí aplikací a funkcí, zatímco se zvýší IT kontroly a zjednoduší uživatelské prostředí,“ uvedl k uzavření partnerství Blake Brannon z Airwatch.

Společnosti uvádějí, že model je první svého druhu a že naznačuje cestu, kudy se bude ubírat budoucnost platforem pro správu podnikové mobility (EMM), která se v současnosti potýká například s tím, že pokud dva uživatelé používají dvě verze stejné aplikace, může každou z nich spravovat jiné EMM řešení, což komplikuje kompatibilitu.

Dokonce i některé typické dnešní firemní aplikace obsahují SDK od různých poskytovatelů. Navíc primární ISV aplikace i EMM SDK mají různou dobu uvedení. To znamená, že když nová verze ISV aplikace je k dispozici, může trvat měsíce nebo dokonce roky, než se objeví na trhu její SDK ekvivalent,“ vysvětluje Blake Brannon.

Zdroj: Airwatch
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře