Vladan Pekovič je ředitelem technologií a IT pro T-Mobile CZ a Slovak Telekom

Pekovič po přechodnou dobu zůstane i v pozici generálního ředitele Telekomu Romania, aby dohlédl na dokončení probíhající transakce. V rámci Deutsche Telekom působí od roku 2009.

Vladan Pekovič je ředitelem technologií a IT pro T-Mobile CZ a Slovak TelekomSpolečnost T-Mobile oznámila změnu ve svém vrcholovém vedení. Novým ředitelem technologií a IT společnosti je od 17. 8. 2021 Vladan Pekovič, který tuto pozici zastává na českém i slovenském trhu.

Pekovič přichází coby ze společnosti Telekom Romania, kde nadále zůstává v pozici generálního ředitele, aby zajistil hladké dokončení probíhající transakce. Ve své nové roli se zaměří na další rozvoj sítí nové generace a pokračující digitalizaci.

Jako výkonný ředitel divize IT a technologie se bude zaměřovat zejména na pokračování v úspěšné technologické transformaci a digitalizaci s důrazem na rozšiřování optických a 5G sítí.

Pekovič působí v rámci skupiny Deutsche Telekom již od roku 2009. Před svým povýšením na generálního ředitele vedl v letech 2017-2020 divizi IT a technologií v Rumunsku a v letech 2014-2017 pak v Černé hoře.

Branimir Marič zůstává ve společnosti do 31. 8. 2021. Marič byl od roku 2012 zodpovědný za IT a technologie ve Slovak Telekomu, od roku 2016 pak i v T-Mobile Czech Republic. Během svého působení řídil modernizaci celého provozu včetně integrace systémů v obou zemích.

Zdroj: T-Mobile

Úvodní foto: T-Mobile

Komentáře