Visa: Češi provedli třetí nejvyšší počet bezkontaktních transakcí v Evropě

Visa zveřejnila statistiky bezkontaktních karet za rok 2013. Počet plateb se v ČR meziročně zčtrnáctinásobil.

Visa: Češi provedli třetí nejvyšší počet bezkontaktních transakcí v EvropěSpolečnost Visa zveřejnila statistiky týkající se využívání možnosti bezkontaktních plateb. Výsledky ukazují, že v České republice se za rok 2013 uskutečnilo prostřednictvím karet Visa 30,7 milionu takových plateb za celkem 13 miliard korun.

To řadí Českou republiku na třetí místo v Evropě za Polsko (158,7 milionu transakcí) a Velkou Británii (94,3 milionu). Slovensko skončilo s 23,1 milionu na čtvrtém místě.

V roce 2012 přitom v ČR proběhly jen 2 miliony bezkontaktních plateb. Meziročně tedy u nás došlo v tomto ohledu k 1435% růstu.

Počet bezkontaktních terminálů v ČR vzrostl meziročně o 265 %, přičemž je zavedla i řada velkých řetězců. Celkový počet bezkontaktních terminálů v České republice dosahuje téměř třiceti tisíc. K velkému růstu došlo i u bezkontaktních karet. Těch od Visymeziročně přibylo o 288 % a nyní jich má v České republice být v oběhu 1,7 milionu.

Průměrná hodnota platby bezkontaktní kartou dosáhla v České republice v loňském roce 425 Kč. V celé Evropě je přitom průměrná hodnota transakce v přepočtu 250 Kč.

Zdroj: Visa
Úvodní foto: © jura - Fotolia.com

Komentáře