Video: Amazon ukázal nový prototyp dronu pro letecké doručování zásilek

Nový dron v sobě spojuje výhody vrtulníku a letadla, má dolet až 24 kilometrů a schopnost vyhýbat se překážkám. Jediná překážka, kterou zatím nezdolá, je neexistence legislativy upravující používání těchto strojů.

Video: Amazon ukázal nový prototyp dronu pro letecké doručování zásilekSpolečnost Amazon se pochlubila novým dronem, který v sobě spojuje vlastnosti vrtulníku a letadla. Co s ním chce dělat? Inu, doručovat zásilky v rámci služby Amazon Prime Air, jak vysvětluje šarmantní Jeremy Clarkson v níže přiloženém videu.

Myšlenka vzdušné přepravy zásilek není nová, Amazon o ní ostatně mluvil již před dvěma lety, ale nový dron představuje technologicky pokročilejší řešení. Kromě toho, že je schopný rychlejšího letu, přepravuje zásilku bezpečně ukrytou v „pumovnici“, zatímco dřívější prototyp ji nosil v podvěsu.

Nový dron má dolet až 24 kilometrů a je vybaven senzory, které mu umožní vyhýbat se překážkám na zemi i ve vzduchu. Když doletí do cíle, snese se vertikálně dolů, doručí zásilku, opět se vznese a vrátí se na základnu. Uživatel je elektronicky zpraven o blížícím se doručením.

Proč už tedy běžně nevídáme celé perutě dronů doručujících zásilky? Odpověď je prostá – legislativa. Amazon již v roce 2013 při představení služby Prime Air uváděl, že očekává stanovení příslušných pravidel ze strany FAA (americký Federální úřad pro letectví) do roku 2015. Ten je skoro u konce, ale pravidla stále nejsou na světě.

Video – Amazon Prime Air 2015

Zdroj: IDG News Service, Amazon.com

Úvodní foto: Amazon.com

Komentáře