Většina IoT projektů dopadne špatně, ale technologie za to nemohou (Cisco)

Studie společnosti Cisco uvádí, že jen čtvrtina IoT projektů je úspěšně dotažena do konce. Překážkou přitom nejsou technologie; společným jmenovatelem hlavních příčin selhání je nezkušenost.

Většina IoT projektů dopadne špatně, ale technologie za to nemohou (Cisco)Nedávný průzkum společnosti Cisco ukázal, že projekty zaměřené na internet věcí (IoT) ve většině případů dopadají neslavně. Z odpovědí více než 1 800 šéfů IT oddělení z USA a VB vyplývá, že úspěšného dokončení se dočká pouze 26 % projektů.

O fenoménu internetu věcí se sice hodně mluví, ale to neznamená, že mu každý rozumí. Studie například uvádí, že 60 % projektů vypadalo dobře na papíře, ale v praxi se ukázaly být mnohem složitější. Ve většině případů přitom nejde o technologie.

O problémy se podle studie zpravidla postará organizace, struktura a kultura v rámci podniku. Nejčastějšími důvody, proč IoT projekty selhávají, je skutečnost, že trvají příliš dlouho, podnik nemá patřičné zkušenosti, data nejsou dostatečně kvalitní, chybí spolupráce mezi týmy a dochází k přečerpání rozpočtu.

Ze selhání si však lze vzít ponaučení. Celkem 64 % respondentů uvedlo, že zkušenosti z neúspěšných projektů jim pomohou zvýšit investice do internetu věcí, a 61 % respondentů tvrdí, že si jejich podnik teprve začíná uvědomovat potenciál, který internet věcí nabízí.

Zdroj: Cisco

Úvodní foto: © bakhtiarzein - Fotolia.com

Komentáře