Veracomp získal distribuční divizi Red Hat společnosti Servodata

Distributor s přidanou hodnotou na poli síťové bezpečnosti a telekomunikací Veracomp oznámil odkoupení divize Red Hat od společnosti Servodata včetně celého týmu.

Veracomp získal distribuční divizi Red Hat společnosti ServodataPod Veracomp přechází od 5. 10. 2015 distribuční kontrakt se společností Red Hat včetně celého obchodního týmu, který se doposud prodejem podnikových open source řešení pod hlavičkou společnosti Servodata zabýval. Akvizice by tak neměla nijak ovlivnit doposud navázanou a probíhající spolupráci.

Zakoupení distribuce Red Hatu je pro nás dalším důležitým milníkem, který plně zapadá do strategie doplňování naší nabídky tak, aby byla co nejvíce komplexní.

Protože pod nás přechází i kompletní obchodní tým, bude plně zajištěna kontinuita podnikání, neboť budeme mimo jiné pokračovat v poskytování veškeré podpory spojené s distribucí těchto technologií a stávajícím partnerům zůstanou stejné kontaktní osoby, na které byli zvyklí,“ uvedl v tiskovém oznámení Petr Janda, CEO společnosti Veracomp.

V Polsku, kde sídlí centrála celé skupiny Veracomp, byl uzavřen distribuční kontrakt s firmou Red Hat letos v červnu. V rámci polského kontrakt získal tamní Veracomp do distribuce řešení hybridního cloudu včetně cloudového portoflolia Linuxových, middlewarových a virtualizačních řešení.

Díky tomu, že jsme součástí silné mezinárodní skupiny Veracomp Group, která patří mezi největší distributory s přidanou hodnotou IT řešení ve střední a východní Evropě, můžeme zaručit, že do rozvoje značky Red Hat hodláme nadále investovat, což partnerům zaručuje jistotu a budoucnost jejich podnikání,“ dodal Petr Janda.

Veracomp působí jako VAD v šestnácti zemích světa, přičemž česká pobočka byla založena v roce 2009 a od začátku se soustředila zejména na IT bezpečnost.

Její obrat na českém trhu za loňský rok rostl o 65 % na 102 mil. korun, na Slovensku pak o 29 % na 40 mil. korun.

Z distributora partnerem

Servodata se nově stávají partnerem Red Hat a budou její softwarové produkty využívat v projektech pro své existující i nové zákazníky.

Prodej distribuce produktů Red Hat nám otevírá prostor pro další rozvoj v oblasti poskytování profesionálních IT služeb a řešení i v segmentech, kde jsme jako distributor zatím nemohli působit. Zároveň nám tento krok umožňuje efektivněji spolupracovat na společných projektech s obchodními partnery,“ uvedl v oznámení Jiří Vytlačil, generální ředitel společnosti Servodata

Servodata ve výroční zprávě za rok 2014 uvádějí nárůst celkových tržeb o 7,5 % na 759,8 milionu korun. Z toho tržby z prodeje zboží tvořily 613,9 milionu korun a zbylé služby 181,9 milionů korun.

Tržby z prodeje licencí Red Hat meziročně rostly o 50 %, uvádějí Servodata ve zprávě bez konkretizace celkové výše.

Zdroj: Veracomp, ChannelWorld, Servodata
Úvodní foto: Veracomp, Red Hat

Komentáře