Velká Británie kritizuje Huawei, našla další bezpečnostní nedostatky

Velká Británie čínského výrobce kritizuje za nezanedbatelné technické problémy, kvůli kterým produkty Huawei představují riziko pro britské telekomunikace. Nedomnívá se však, že by nedostatky byly výsledkem zásahů čínského státu.

Velká Británie kritizuje Huawei, našla další bezpečnostní nedostatkyBritské úřady uvedly, že technický výbor pověřený kontrolou zařízení Huawei odhalil významné technické problémy. Zpráva zároveň kritizuje čínskou firmu za to, že nedokázala opravit dlouhodobé bezpečnostní chyby ve svých řešeních.

Výbor ve své zprávě dodal, že závady, které odhalil na produktech Huawei, představují riziko pro britské telekomunikace. Zjištění se mají týkat základních technologických kompetencí a pravidel pro kyberbezpečnost, která zvyšují riziko zranitelností.

Britské národní středisko pro kybernetickou bezpečnost (NCSC) nicméně ve zprávě zdůrazňuje, že „nevěří, že by zjištěné nedostatky byly výsledkem zásahu čínského státu“.

Dodejme, že za bezpečnostní hrozbu Huawei dlouhodobě považují hlavně Spojené státy. Ke kritice se přidal na konci loňského roku i český NÚKIB.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: James Thew @Fotolia.com

Komentáře