Veeam vstoupil do letošního roku s dvojciferným nárůstem a úspěchem v cloudu

Veeam Software v prvním čtvrtletí 2019 vykázal meziroční nárůst doručených objednávek o 16 %. Výroční opakující se výnosy společnosti meziročně vzrostly o 30 %. Veeam se aktuálně stará o 343 000 zákazníků z celého světa.

Veeam vstoupil do letošního roku s dvojciferným nárůstem a úspěchem v clouduSpolečnost Veeam Software oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2019, ve kterých se dle firmy pozitivně projevily dopady lednového uvedení produktu Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 na trh.

Veeam ve sledovaném období zaznamenal 16% meziroční nárůst doručených objednávek více než 343 000 zákazníkům, což odpovídá v průměru 4 000 nových zákazníků měsíčně. Výroční opakující se výnosy společnosti meziročně vzrostly o 30 %.

V mém prvním celém čtvrtletí na pozici vedoucího prodeje a marketingu společnosti Veeam jsme se zaměřili na hlavní priority, které nám přinesly jasný úspěch,“ pochvaluje si Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident pro prodej a marketing.

Podle Phila Goodwina z analytické společnosti IDC stojí za úspěchem Veeamu neustálá nabídka nových produktů a služeb přizpůsobených rychle se vyvíjejícím požadavkům na cloudy a lokální software.

Daří se cloudu i tradičnímu softwaru

Veeam uvádí, že nejrychleji se rozvíjejícím produktem v historii společnosti je aktuálně Veeam Backup for Microsoft Office 365. Ten zaznamenal meziroční nárůst příjmů z vyřízených objednávek o 152 %.

Roste i cloud – společnost vyzdvihla, že v prvním čtvrtletí 2019 zaznamenala meziroční nárůst celkových prodejů cloudu o 31 %. Zároveň se v současné době stará o 343 000 zákazníků z celého světa.

Smlouvy o přeprodeji v rámci aliance společnosti Veeam se společnostmi HPE, Cisco, NetApp a Lenovo zaznamenaly meziroční celkový nárůst transakcí o 56 % a meziroční nárůst příjmů o 39 %.

Veeam rovněž poukazuje na to, že v lednu získal investici ve výši 500 milionů dolarů od společností Insight Venture Partners a Canada Pension Plan Investment Board, která představuje jednu z největších investic do softwaru pro uchovávání dat.

Zdroj: Veeam
Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře