Veeam ve 2. čtvrtletí navýšil tržby o 38 %

Společnost Veeam oznámila, že díky zvýšení zájmu o řešení pro zajištění dostupnosti dosáhla ve 2. čtvrtletí 2016 rekordních výsledků i zrychlení růstu a meziročně své tržby zvýšila o 38 %.

Veeam ve 2. čtvrtletí navýšil tržby o 38 %Veeam Software, poskytovatel řešení dostupnosti pro podniky, oznámil, že v meziročním srovnání tržeb si ve druhém čtvrtletí roku 2016 polepšil o 38 %. Čtvrtletní růst celkových tržeb dosáhl 40 procent.

V segmentu velkých podniků Veeam podle svého oznámení navýšil tržby o 40 %. Společnost za poslední čtvrtletí získala dvousettisícího platícího zákazníka a mezi její zákazníky aktuálně patří 70 % společností ze žebříčku Fortune 500 a polovina firem ze žebříčku Global 2000.

Během uplynulých měsíců Veeam oznámil uvedení platformy Veeam Availability Suite verze 9.5 a v červnu 2016 posílil svoji pozici lídra v hodnocení „2016 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Software“ (Magický kvadrant pro zálohovací a obnovovací software pro datová centra) analytické firmy Gartner.  

V roce 2015 trh se softwarem pro ochranu dat a zotavení při přepočtu na současnou hodnotu dolaru rostl celkově pouze o 0,9 procenta, ale Veem dosáhl zvýšení příjmů o 21,5 procent, a to i přes výrazně silnější dolar.

Pokud chce společnost Veeam naplnit svůj cíl dosáhnout ročního příjmu ve výši jedné miliardy dolarů v roce 2019, musí ročně růst průměrně o 30 procent. Nejnovější výsledky tomuto tempu odpovídají a jsou dokonce ještě o něco lepší,“ uvedl Phil Goodwin, ředitel výzkumu pro oblast ochrany, dostupnosti a zotavení ve společnosti IDC.

Veeam dále ve druhém čtvrtletí vykázal meziroční nárůst počtu transakcí v programu Veeam Cloud & Service Provider o 76 %. Program VCSP se celosvětově rozrostl na více než 12 400 poskytovatelů cloudů a služeb a přes 1 900 z těchto partnerů má oprávnění poskytovat služby pro platformu Veeam Cloud Connect.

Celosvětově se počet partnerů zapojených do programu ProPartner rozrostl na 41 000. Společnost dále získala 12 500 nových platících zákazníků.

Zdroj: Veeam Software
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře