Veeam v roce 2018 vykázal podvanácté v řadě dvouciferný meziroční nárůst

Veeam vloni zaznamenal 16% nárůst tržeb na 963 milionů dolarů a získal 48 000 nových zákazníků. Za úspěchem stojí partnerství s velkými firmami i rostoucí poptávka po řešeních v oblasti inteligentní správy dat.

Veeam v roce 2018 vykázal podvanácté v řadě dvouciferný meziroční nárůstSpolečnost Veeam oznámila, že v roce 2018 doručila svým zákazníkům objednávky v celkové hodnotě 963 milionů dolarů, což představuje 16% meziroční nárůst. Veeam tak zaznamenal dvouciferný meziroční nárůst již podvanácté v řadě.

Společnost uvedla, že vloni získala 48 000 nových zákazníků. Růst zákazníků i objednávek podle Veeamu potvrzuje rostoucí poptávku firem všech velikostí po celém světě po řešeních v oblasti inteligentní správy dat.

Zákazníci mají zájem o způsob správy dat, který otevírá potenciál k obchodní transformaci, zároveň eliminuje závislost na jediném dodavateli a nezvyšuje nebezpečí vystavení se riziku,“ podotkl Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident pro prodej a marketing společnosti Veeam.

Timashev zdůraznil, že Veeam získal pozici lídra na trhu díky široké nabídce způsobů zálohování dat a nových možností, jak z dat generovat hodnotu a využívat obchodních příležitostí. Vliv na úspěch mají i partnerství s firmami HPE, NetApp, Cisco či Lenovo.

Největší aktualizace pro správu dat v cloudu

Veeam oznámil nové funkce pro správu dat v cloudu v rámci Veeam Availability Suite 9.5 Update 4, jež přinášejí řešení, která zákazníkům pomáhají s migrací a uchováváním dat v hybridním cloudu bez ohledu na jejich umístění.

Nejrychleji rostoucími produkty v historii společnosti Veeam jsou Veeam Agent pro Windows a Linux s meziročním nárůstem 129 % a Veeam Backup pro Microsoft Office 365 s meziročním nárůstem 549 %. Druhý jmenovaný si dosud stáhlo přes 55 000 organizací.

Segment Cloud & Service Provider (VCSP) dle Veeamu vzrostl meziročně o 23 %. Celkem 46% meziroční nárůst pak společnost v roce 2018 zaznamenala v oblasti cloudu, jenž je nejrychleji se rozvíjejícím sektorem společnosti.

Nové investice i noví ředitelé

Veeam uvedl, že v roce 2018 významně investoval do svého týmu. Nejvýznamnějším počinem bylo zveřejnění plánu investovat 3,39 miliard korun do rozšíření hlavního výzkumného a vývojového střediska v Praze.

Tato investice podle společnosti umožní přilákat dalších 500 softwarových vývojářů, o něž se rozroste pracovní síla společnosti po celém světě čítající aktuálně více než 3 500 zaměstnanců. Celkem je na tento rok plánován přírůstek o 1 000 zaměstnanců.

Veeam rovněž oznámil, že jmenoval Paula Strelzicka generálním ředitelem a prvním viceprezidentem pro region Amerika, a Daniela Frieda generálním ředitelem a prvním viceprezidentem pro region EMEA.

Zdroj: Veeam
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře