Veeam v prvním čtvrtletí 2021 vyrostl o čtvrtinu, daří se nově uvedenému produktu

Dvouciferný růst po celém světě je podle společnosti důsledkem rychlého úspěchu produktu Veeam Backup & Replication v11, jenž Veeam nově uvedl.

Veeam v prvním čtvrtletí 2021 vyrostl o čtvrtinu, daří se nově uvedenému produktuSpolečnost Veeam Software oznámila další čtvrtletí dvojciferného růstu s meziročním nárůstem ročního obratu z pravidelných výnosů ve výši 25 % za první kvartál roku 2021.

Veeam zahájil rok 2021 rozšířením podpory veřejných cloudových služeb o nový Veeam Backup for Google Cloud Platform, který doplňuje zálohovací řešení společnosti pro AWS a Microsoft Azure.

V prvním čtvrtletí byla také vydána nová verze Veeam Backup & Replication™ v11 s 200 vylepšeními pro zálohování, cloud, obnovu po havárii, zabezpečení i automatizaci. Řešení si za krátkou dobu stáhlo již více než 130 000 uživatelů.

Třináct po sobě jdoucích čtvrtletí dvouciferného růstu svědčí nejen o důležitosti kontinuity podnikání a ochrany dat v době, kdy společnosti přecházejí na cloud, ale také o spolehlivosti a hodnotě, kterou Veeam za uplynulé desetiletí spolehlivě poskytoval více než 400 000 zákazníků,“ uvedl šéf Veeamu William H. Largent.

Podle nejnovějšího průzkumu IDC navíc Veeam zaznamenal ve druhém pololetí roku 2020 nejrychlejší růst tržeb, a to jak sekvenčně (21,5 %), tak meziročně (17,9 %), mezi pěti největšími dodavateli, všemi ostatními dodavateli dohromady i celkovým průměrem trhu.

V tomto období se Veeam podle analytické společnosti stal celosvětově druhým poskytovatelem z hlediska celkových příjmů s meziročním růstem o více než 17,5procentního bodu nad průměrem trhu ve 2. pololetí 2020.

Zájem je o zálohování Office 365

Studie IDC rovněž odhalila, že Veeam je jedničkou na trhu replikace a ochrany dat v regionu EMEA za rok 2020 a že v druhém pololetí 2020 zaznamenal nejrychlejší růst tržeb, a to jak sekvenčně (26,2 %), tak meziročně (20,1 %) mezi pěti největšími dodavateli, ostatními dodavateli i celkovým průměrem trhu.

Dosažení dvouciferného růstu v regionu EMEA s 27% meziročním nárůstem ročních opakovaných příjmů v prvním čtvrtletí, které bylo pro firmy v celém regionu EMEA náročné, bylo možné díky agilitě, disciplíně a bojovnému duchu týmů na všech trzích,“ řekl Daniel Fried, senior viceprezident pro region EMEA společnosti Veeam.

Veeam dodává, že jeho nejrychleji rostoucím produktem je Veeam Backup for Microsoft Office 365; ten v prvním čtvrtletí roku 2021 zaznamenal 156% meziroční růst. Řešení si stálo přes 175 000 organizací, což představuje 5,8 milionu uživatelů s placenou smlouvou.

Řešení Veeam Universal License (VUL), podle Veeamu první přenositelná licence ve svém oboru, která umožňuje agilitu IT a mobilitu úloh podnikům s multi-cloudovým a hybridním prostředím, pak zaznamenala meziroční růst o 88 %.

Společnost dodává, že i nadále uvolňuje nové funkce a vylepšení ideální pro podniková prostředí, což vede k meziročnímu nárůstu rozsáhlých transakcí o více než 246 %.

Zdroj: Veeam Software
Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře