Veeam uvádí své vlajkové řešení Availability Suite ve verzi 9.5 Update 3

Aktualizace, kterou Veeam označuje za nejdůležitější ve své desetileté historii, přináší centralizovanou správu dat pro virtuální, fyzické i multicloudové systémy, stejně jako podporu řešení od IBM a Lenova a řadu dalších novinek.

Veeam uvádí své vlajkové řešení Availability Suite ve verzi 9.5 Update 3
Společnost Veeam Software představila nejnovější aktualizaci své platformy Veeam Availability Suite s označením 9.5 Update 3. Výrobce tuto novinku označuje za nejvýznamnější aktualizaci ve své historii, neboť má přinést ucelenou správu dat a jistotu dostupnosti pro všechny typy systémů: virtuální, fyzické i cloudové.

Veeam uvádí, že díky této průlomové verzi budou podniky moci nahradit svá dosavadní tradiční zálohovací řešení, která jim dlouhodobě brání v transformaci podnikání, a pomocí jedné konzistentní platformy si zajistit dostupnost napříč celou organizací.

Součástí nejnovější verze je také rozhraní API univerzálního úložiště, se kterým může Veeam v budoucnu rychleji přicházet s podporou nových úložišť, a tím pádem nabízet zálohovací možnosti a výkon, snížení rizik spojených se ztrátou dat a zkrácení času nutného pro zotavení.

Díky této technologické novince je v rámci Veeam Availability Suite 9.5 Update 3 možná integrace také s IBM Spectrum Virtualize nebo využívání podpory snímků na IBM Storwize a libovolném diskovém poli založeném na platformě SAN Volume Controller.

Veeam zároveň prohlubuje i své partnerství se společností Lenovo a umožňuje integraci snímků s úložišti Lenovo Storage V Series, která tak nabídnou vynikající výkon pro zálohování i obnovu. Nedávno byla navíc jako úložiště pro zálohy Veeam certifikována i řada Lenovo DS.

Mezi nové vlastnosti VAS 9.5 U3 patří integrovaná správa pro Veeam Agenta pro Microsoft Windows verze 2.1 a Veeam Agenta pro Linux verze 2: Nová verze umožňuje centralizované nasazování agentů i správu.

Součástí agenta pro Microsoft Windows je ochrana pro kritické clustery Microsoft Windows Server s převzetím služeb. Agent pro Linux přináší možnost zálohování do úložiště služby Veeam Cloud Connect, podporu zálohování na horizontálně škálovatelná úložiště a šifrování na místě vytváření zálohy.

Další novinkou je podpora VMware Cloud v rámci cloudové platformy AWS, díky které mohou firmy řešení dostupnosti značky Veeam bezproblémově nasadit napříč veřejnými, soukromými i hybridními cloudy založenými na technologiích VMware.

Správcovská komponenta Veeam ONE nově disponuje agentem pro monitorování i reporting a výstupy informující o splnění požadavků na datovou suverenitu. Díky těmto novým vlastnostem mohou koncoví uživatelé získat přístup nástrojům pro usnadnění souladu s novými legislativními požadavky.

Zdroj: Veeam
Úvodní foto: Veeam

Komentáře