Veeam se připojil k partnerskému programu NetApp Alliance

Veeam Backup & Replication ve spojení NetApp Snapshot vytvoří pokročilé řešení ochrany dat.Společnost Veeam Software, poskytovatel ochrany dat pro datacentra, oznámila spolupráci s výrobcem storage, společností NetApp. V rámci partnerství bude integrováno řešení Veeam Backup & Replication s NetApp Snapshot, SnapMirror a SnapVault.

Vznikne tak diskové pole s hardwarovou možností snapshotů. Snapshoty úložiště mají umožnit tvořit zálohy během pracovního dne, a to bez dopadu na výkon virtuálních strojů. Integrace řešení Veeam a NetApp má umožnit snížit hodnoty RPO a RTO díky funkcím NetApp Snapshot a Explorer for Storage Snapshots.

Pomocí NetApp Snapshot může IT oddělení zálohovat pracovní prostředí na jiné úložiště každých 15 minut bez jakýchkoliv dopadů na výkon, tím se významně snižuje RPO, uvádí Veeam.

Snížení hodnot RTO je možné díky funkci Explorer for Storage Snapshots, kterou obsahuje řešení Veeam Backup & Replication. Explorer pro snapshoty úložiště poskytuje obnovu z NetApp Snapshots, SnapMirror a SnapVault na úrovni jednotek.

Integrace s NetApp Snapshot, SnapMirror a SnapVault bude zahrnuta v nové verzi v8 řešení Veeam Backup & Replication, která má být dostupná v druhé polovině tohoto roku.

Zdroj: VeeamKomentáře