Veeam plánuje investovat další 3,39 miliardy korun do svého pražského vývojového centra

Investice poputuje na podporu další expanze hlavního centra pro výzkum a vývoj v Praze. Veeam uvádí, že vznikne dalších 500 nových pracovních míst pro softwarové vývojáře. Zároveň plánuje spustit první projekt v oblasti společenské odpovědnosti.

Veeam plánuje investovat další 3,39 miliardy korun do svého pražského vývojového centraSpolečnost Veeam Software oznámila plán investovat 3,39 miliardy korun na podporu dalšího rozvoje svého pražského centra pro výzkum a vývoj. Díky této investici bude Veeam moci nabrat dalších 500 softwarových vývojářů.

Investice se podle Veeamu zaměří na platformu pro inteligentní správu dat, přičemž prioritou je nábor odborníků na technicky zaměřené pozice včetně oblastí řízení vývoje produktů, softwarového inženýrství a kontroly kvality.

Iniciativa podle výrobce přinese další impuls do odvětví špičkových technologií, které v Česku rychle roste. Veeam označuje pražské vývojové středisko za své vůbec nejvýznamnější a investuje do něj přes polovinu celkových výdajů na R&D.

Investice demonstruje naše předsevzetí kontinuálně inovovat s cílem podpořit rozšíření naší klíčové platformy pro inteligentní správu dat,“ uvedl Ratmir Timashev (na snímku), výkonný viceprezident Veeamu pro celosvětový prodej a marketing.

Plán zahrnuje rovněž realizaci vůbec prvního projektu Veeamu v oblasti společenské odpovědnosti. Ten odstartuje předáním 30 jízdních kol pro zařízení Klokánek Štěrboholy s cílem podpořit místní ohrožené děti.

Zdroj: Veeam

Úvodní foto: Veeam

Komentáře