Veeam oznámil nárůst regionálního obratu, partnerů i zákazníků

Společnost Veeam prostřednictvím lokálních zástupců v Praze oznámila výsledky a úspěchy v roce 2013 za region ČR, SR a Maďarsko.

Veeam oznámil nárůst regionálního obratu, partnerů i zákazníkůRegional manager společnosti Veeam Martin Štětka ukázal exponenciální růst výnosů za poslední roky. Celosvětově rostl výnosy v roce 2011 meziročně o 124 %, v roce 2013 o 63 %, vloni o 58 % a pro letošní rok si výrobce plánuje růst o 58 %.

Za rok 2013 z pohledu infrastruktury rostly příjmy z řešení na VMwaru u zakázek do 10 tis. dolarů o 34 %, u zakázek nad 10 tis. dolarů o 61 % a příjmy z řešení pro Microsoft Hyper-V se zvýšily o 247 %.

Martin Štětka, VeeamZa loňský rok Veeam dosáhl 91 000 aktivních (platících) zákazníků, jejichž počet chce letos navýšit na 142 600.

V regionu ČR, SR, Maďarsko, za který je Martin Štětka zodpovědný, dosáhl Veeam meziročního nárůstu obratu 23 %. Zpomalení proti celosvětovým výsledkům vysvětluje nestabilní politickou situací v ČR.

Regionálně Veeam získal 33% nových zákazníků (540 celkem) a o 49 % navýšil počet partnerů na 306 (z toho 14x úrovně Gold a 52x úrovně Silver).

Z produktového pohledu se z 53 % na prodejích podílí Backup and Replication, 8 % virtualizační management a 39 % softwarové balíčky.

Petr Šváb, VeeamProduktové portfolio představil sales engineer Petr Šváb. Ve třetím čtvrtletí by měl Veeam vydat Management Pack v7 a Backup and Replication v8.

Channel manager Vladimír Jelen závěrem shrnul partnerský program, který dělí partnery do tří úrovní – Basic, Silver a Gold. Podmínkami pro dosažení vyšších úrovní jsou certifikace (obchodní, technické) a plnění obchodních cílů (objednávky/obrat za kvartál a kalendářní rok). Pro poskytovatele cloudu má Veeam speciální partnerský program.

Vladimír Jelen, VeeamSilver a Gold partneři mohou využívat registrace obchodních případů. K dispozici je pouze pro nové licence (při stanovené min. hodnotě objednávky), platí 90 dní od registrace a pro Gold partnery představuje až dvojnásobnou marži.

Partnerský portál Pro Partner pak resellerům poskytuje informace o promo akcích, ceníky, registrace obchodních příležitostí, zpřístupňuje NFR licence, on-line certifikace, produktové informace a marketingové zdroje.

Distributory Veeamu jsou v ČR Arrow ECS a na Slovensku Asbis SK.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře