Veeam má za sebou rekordní rok 2017, pomohly inovace i nová partnerství

Společnost v roce 2017 vyrostla o 36 % a zaznamenala masivní nárůst zájmu ze strany velkých zákazníků. Svůj úspěch přičítá inovacím, ale také novým dohodám s technologickými partnery.

Veeam má za sebou rekordní rok 2017, pomohly inovace i nová partnerstvíSpolečnost Veeam Software oznámila výsledky svého hospodaření za čtvrtý kvartál a celý rok 2017, který označuje za nejúspěšnější ve své desetileté historii. Veeam vloni dosáhl celkových výnosů ve výši 827 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 36 %.

Ve čtvrtém kvartálu pak výrobce dosáhl meziročního nárůstu o více než 48 %, a prodloužil tak sérii růstu o dvouciferná procenta na 38 kvartálů v řadě. Řešení Veeamu chránila na konci roku více než 16,3 milionu virtuálních strojů, přičemž jen v samotném čtvrtém kvartálu toto číslo vyrostlo o více než milion.

Dalším úspěchem v loňském roce byl masivní nárůst zájmu velkých zákazníků. Počet zakázek v hodnotě přesahující milion dolarů se vloni zvýšil o 500 % a Veeam se může chlubit tím, že mezi jeho klienty patří 57 % společností z žebříčku Forbes Global 2000 a 74 % z žebříčku Fortune 500.

K rozvoji byznysu Veeamu bezesporu přispělo také jeho zapojení do programu HPE Complete, partnerská dohoda s Ciskem a obdobná dohoda s NetAppem. Veeam tím výrazně rozšířil počet kanálů, kterými se jeho řešení mohou dostávat ke koncovým zákazníkům.

Více o vlivu těchto nových partnerství na Veeam si můžete přečíst v našem rozhovoru s regionálním manažerem společnosti Martinem Štětkou, který jsme pořídili koncem loňského roku na každoroční konferenci VeeamOn Forum.

Zdroj: Veeam Software

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře