Veeam kupuje N2WS a jeho technologie pro zálohování a obnovu dat na platformě AWS

Veeam získá díky této akvizici v hodnotě 42,5 milionu dolarů přístup k technologiím pro nativní cloudové zálohování v prostředí veřejného cloudu AWS a chystá se je integrovat do své vlajkové platformy.

Veeam kupuje N2WS a jeho technologie pro zálohování a obnovu dat na platformě AWSSpolečnost Veeam Software oznámila, že kupuje firmu N2WS, poskytovatele řešení pro nativní cloudové zálohování a zotavení po havárii v prostředí Amazon Web Services. Celkově za ni zaplatí 42,5 milionu dolarů.

Akvizice má posílit pozici Veeamu v oblasti zajištění dostupnosti libovolných dat a aplikací v jakémkoli cloudu. Veeam a N2WS budou kromě technologií sdílet také vzájemný přístup ke svým výzkumným a vývojovým aktivitám.

Společnost N2WS bude i po akvizici fungovat samostatně a navíc získá přístup k ekosystému aliancí a partnerů značky Veeam, což může urychlit její inovační i finanční růst. Veeam zase integruje technologie do své platformy Veeam Availability Platform.

Veeam uvádí, že s ohledem na jeho pokračující pronikání do podnikového prostředí nabídne kombinace s technologiemi N2WS řešení, které umožní firmám všech velikostí provozovat větší počet systémů ve veřejných cloudech a dosáhnout na řadu výhod včetně nižších nákladů.

Zdroj: Veeam Software

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře