Veeam hlásí dobré výsledky na českém trhu a plánuje zde otevřít nové R&D centrum

Konference VeeamON Forum přinesla oznámení tuzemských výsledků za třetí kvartál i významné investice do místních aktivit společnosti.

Veeam hlásí dobré výsledky na českém trhu a plánuje zde otevřít nové R&D centrumSpolečnost Veeam Software uspořádala na pražském Žofíně konferenci VeeamON Forum, na které přivítala přibližně 400 hostů z řad svých zákazníků a partnerů.

Tématem setkání byla dostupnost datacenter a jeho hlavním účelem bylo sdílet informace, poskytnout přehled o řešeních a vést diskuze o výzvách zajištění dostupnosti a umožnění nepřetržitého chodu podniku.

Celodenní událost zahrnovala prezentace přehledů o lokálních trendech na trhu, průmyslových předpovědích, osvědčených postupech v oblasti virtualizace, cloudu a úložných technologií, na kterých jsou moderní datová centra postavena. Součástí setkání byla i tisková konference, kde společnost představila dvě hlavní novinky.

Tou první byly lokální výsledky za třetí čtvrtletí roku 2015. Veeam si v tomto období globálně polepšil o 17 %, avšak na českém trhu se mu dařilo ještě lépe. V meziročním srovnání zde společnost dosáhla 29% nárůstu tržeb, 37% nárůstu prodeje nových licencí a 38% nárůstu počtu nových zákazníků.

Společnost má nyní na českém trhu celkem 285 partnerů, kteří prostřednictvím čistě nepřímého modelu prodeje obsluhují 1 535 aktivních zákazníků.

Veeam může zároveň velmi těšit, že se podle údajů analytiků z IDC posunul na třetí příčku českého trhu softwaru pro ochranu a obnovu dat. Lídrem trhu je se 31,1% podílem společnost Veritas a druhé je EMC s 14,6 %, kterému však Veeam se svými 12,3 % dýchá na záda.

Praha sídlem nového R&D centra

Druhou velkou novinkou pak bylo oznámení o vybudování nového centra pro výzkum a vývoj, které se bude nacházet v pražském Karlíně. Nové středisko bude uvedeno do provozu v prvním kvartálu 2016 a bude sloužit k vývoji nových i stávajících řešení pro zákazníky z celého světa.

Veeam uvádí, že nové R&D centrum v Praze je důkazem rostoucího podílu společnosti na trhu řešení pro dostupnost. V roce 2015 Veeam získal více než 30 000 nových zákazníků po celém světě.

Zdroj: Veeam, ChannelWorld
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře