V říjnu rostl prodej přes internet, ICT se však nedařilo

Maloobchodní prodeje ICT zařízení podle ČSÚ v říjnu 2014 mírně klesly i přes obecný nárůst internetových prodejů.

V říjnu rostl prodej přes internet, ICT se však nedařiloPo dvanácti měsících nepřetržitého růstu klesl v říjnu prodej počítačového a komunikačního zařízení meziročně o 1,0 %, uvádí ČSÚ v pravidelné zprávě. Ceny ICT zařízení přitom také nejvýrazněji klesaly.

Tržby v maloobchodě rostly pouze za zboží prodávané přes internet či prostřednictvím zásilkové služby (meziročně o 17,8 %).

V českém maloobchodě (vč. pohonných hmot) celkem se sezónně očištěné tržby snížily reálně meziměsíčně o 1,1 % a meziročně očištěné o vliv počtu pracovních dní o 0,7 %. Bez očištění tržby klesly meziročně o 1,8 %.

Na Slovensku pak rostly celkové velkoobchodní tržby meziměsíčně o 0,3 %. V maloobchodě se nezměnily .

Meziročně se tržby ve velkoobchodě v úhrnu zvýšily o 3,3 %, přitom velkoobchod se zařízeními pro informační a komunikační technologie (ICT) se ale snížil o 0,8 %.

Tržby ve slovenském maloobchodě pak meziročně třetí měsíc po sobě klesaly  Jejich celkové snížení o 0,8 % souviselo především s poklesem tržeb v maloobchodě ostatního zboží ve specializovaných prodejnách o 9,5 %. Stav maloobchodu v ICT ŠÚSR nepublikoval.

Zdroj: Český statistický úřad, Štatistický úrad Slovenskej republiky
Komentáře