V listopadu se výrazně oživil prodej ICT na českém i slovenském trhu

Na českém i slovenském trhu dosáhl maloobchodní prodej ICT zařízení dvouciferného meziročního růstu.

V listopadu se výrazně oživil prodej ICT na českém i slovenském trhuTržby za počítačové a komunikačního zařízení v listopadu na českém trhu rostly meziročně o 9 %. Tento sortiment již tradičně vykázal také pokles cen.

Celkově se tržby v maloobchodě (CZ-NACE 47; sezónně očištěné) se na českém trhu v listopadu 2015 reálně meziměsíčně snížily o 0,4 %. Meziročně pak (očištěné o kalendářní vlivy) rostly o 5,6 %. Ukazuje to pravidelná zpráva ČSÚ.

Všechny hlavní sortimentní skupiny prodejen zaznamenaly v porovnání s listopadem 2014  růst tržeb. Dlouhodobě nejvyšší tempo růstu vykazuje prodej zboží přes internet nebo prostřednictvím zásilkové služby (v listopadu o 19,9 %).

Na Slovenském trhu maloobchodní prodej ICT meziročně rostl o 16,6 %. Celý maloobchod v porovnání s loňským listopadem (novembrom) rostl o 3,2 %. Meziměsíčně stagnoval.

Velkoobchodní tržby na Slovensku rostly meziročně o závratných 48,6 %. Celkově velkoobchod narostl v porovnání s loňským rokem o 4,4 %, oproti říjnu (októbru) o pak mírně o 0,3 %.

Zdroj: ČSÚ, ŠÚSR
Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře